بایکر
Dont wait........Join now.
.
.
.انتظاربس است ..ثبت نام کنـــــــــــــــــــــــید....................BIKER.MTB
بایکر
Dont wait........Join now.
.
.
.انتظاربس است ..ثبت نام کنـــــــــــــــــــــــید....................BIKER.MTB
بایکر
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

دوچرخه سواری کوهستان وسایکل توریسم

الرئيسيةأحدث الصورثبت نامورود
share
المواضيع الأخيرة
» عکسهای داغ هفته
مصرف کافی کربوهیدرات ها، خستگی ورزش را کاهش می دهد Icon_minitime26/2/2015, 1:45 pm من طرف وحید فرشچی

» لباس دوچرخه
مصرف کافی کربوهیدرات ها، خستگی ورزش را کاهش می دهد Icon_minitime28/4/2014, 11:36 am من طرف منصور

» تیوبلس کردن دوچرخه
مصرف کافی کربوهیدرات ها، خستگی ورزش را کاهش می دهد Icon_minitime22/9/2013, 4:11 pm من طرف biker

» نتایج مرحله دوم لیگ کوهستان
مصرف کافی کربوهیدرات ها، خستگی ورزش را کاهش می دهد Icon_minitime7/9/2013, 5:33 pm من طرف biker

» تاپیک دوستانه
مصرف کافی کربوهیدرات ها، خستگی ورزش را کاهش می دهد Icon_minitime7/9/2013, 2:49 pm من طرف faraz___

اماربازدید
radio

مصرف کافی کربوهیدرات ها، خستگی ورزش را کاهش می دهد Collapse_generic{$vbcollapse['collapseimg_'.$id]} HOSSEIN.MTB

برندهای برتر دنیا

مصرف کافی کربوهیدرات ها، خستگی ورزش را کاهش می دهد

نويسندهپيام
biker
Admin
Admin
biker

مصرف کافی کربوهیدرات ها، خستگی ورزش را کاهش می دهد Empty
پستعنوان: مصرف کافی کربوهیدرات ها، خستگی ورزش را کاهش می دهد   مصرف کافی کربوهیدرات ها، خستگی ورزش را کاهش می دهد Icon_minitime5/7/2013, 4:17 pm

مصرف کافی کربوهیدرات ها، خستگی ورزش را کاهش می دهد 1761646811717323819411612412016123539106198
کربوهیدرات ها مهم ترین ماده برای انقباض عضلات در طی ورزش شدید و طولانی مدت هستند و اغلب تخلیه گلیکوژن (منبع کربوهیدرات) موجود در عضلات یا کاهش قند خون باعث ایجاد خستگی در ورزشکار می شود.بنابراین، هدف از مصرف کربوهیدرات ها در زمان قبل، بعد و در طی ورزش، حفظ ذخیره ی گلیکوژنی عضلات و کبد و نیز حفظ قند خون در سطح مطلوب است.
در حین تمرینات ورزشی سنگین، نیاز ورزشکاران به کربوهیدرات به میزان 10-8 گرم به ازای کیلوگرم وزن بدن یا 60 تا 70 درصد کل انرژی دریافتی افزایش می یابد. مصرف کربوهیدرات فراوان ذخایر کربوهیدراتی بدن را حفظ می کند و ورزشکار می تواند تمرینات ورزشی شدید را انجام دهد.
مصرف کربوهیدرات ها در زمان قبل، بعد و در طی ورزش باعث حفظ ذخیره ی گلیکوژنی عضلات و کبد و نیز حفظ مقدار طبیعی قند خون می شود و در نتیجه از بروز خستگی زوردس جلوگیری می کند.
3 تا 4 ساعت قبل از ورزش، مصرف یک وعده غذایی پُرکربوهیدارت ، ذخایر کربوهیدراتی بدن را پُر می کند و توان ورزشکار را برای ورزش افزایش می دهد. مواد غذایی کربوهیدارتی شامل : انواع نان ، برنج و سایر غلات ، 
سیب زمینی  ، ماکارونی ، کیک و شیرینی ها است.
مصرف کافی کربوهیدرات ها، خستگی ورزش را کاهش می دهد 24111251771249061164592141391382325140205
هر چند که مصرف کربوهیدرات در ساعت قبل از ورزش با افزایش انسولین خون، باعث ایجاد تغییرات متابولیکی در طی ورزش می شود، ولی اینطور نیست که اجرای ورزش را مختل کند و حتی ممکن است در بعضی موارد عملکرد و توان ورزشی را افزایش دهد. با توجه به اینکه کاهش ذخیره کربوهیدراتی در بدن، باعث کاهش توان و کارآیی در حین ورزش می شود، بنابراین مصرف کربوهیدارت کافی در طی ورزش سخت و طولانی مدت، از بروز خستگی زودرس جلوگیری می کند. جلوگیری از خستگی به دلیل حفظ مقدار طبیعی قند خون و میزان بالای اکسیداسیون کربوهیدرات های مصرفی است، در نتیجه مصرف گلیکوژن عضلات کاهش می یابد،حتی ذخایر گلیکوژنی کبد دست نخورده باقی می ماند.
بعد از اتمام فعالیت ورزشی، میزان پُر شدن ذخایر گلیکوژنی عضلات به مقدار مصرف کربوهیدرات بستگی دارد. عواملی که بر میزان ساخت مجدد گلیکوژن عضلات مؤثرند شامل: مقدار و نوع کربوهیدرات مصرفی و زمان مصرف آن و میزان تخریب عضلات است.
مصرف کافی کربوهیدرات ها، قبل و بعد و در طی ورزش، اکسیداسیون مطلوب کربوهیدرات ها را در طی ورزش حفظ می کند و کارآیی ورزشکار را افزایش می دهد.
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
http://biker.taro.tv

مصرف کافی کربوهیدرات ها، خستگی ورزش را کاهش می دهد
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1